Powitanie wiosny

Powitanie Wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały powitanie wiosny. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z tradycją żegnania zimy i powitania nowej pory roku. Przygotowania do tego dnia trwały już od tygodnia. Dzieci poprzez udział w różnych zabawach rozwijały zainteresowania o otaczającym środowisku przyrodniczym i zachodzącymi w nim zmianami. Śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, słuchały opowiadań o nadejściu wiosny, a podczas spacerów szukały oznak nowej pory roku.

W końcu nadszedł długo wyczekiwany przez przedszkolaków pierwszy dzień wiosny. W tym dniu wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami wyruszyły barwnym korowodem po najbliższej okolicy przedszkola, trzymając w rękach kolorowe kwiatki i gaiki. W taki oto sposób wyraziły swoją radość z nadejścia wiosny.