WITAMY W GRUPIE PSZCZÓŁEK

Wychowawcy:

mgr Lucyna Klimek

mgr Agnieszka Świgońska

pomoc nauczyciela: Karolina Sperkowska

Realizowany temat:

06.06-15.06 „W podróż wyruszamy”

Piosenka i wiersz:

Piosenka: „Dżungla, dżungla”

1. Dżungla, dżungla, taka wielka dżungla
Poplątane zwoje dzikich lian
Mieszka sobie w bambusowej chatce
Ambo Sambo dżungli wielki pan

Ref: .Strusie mu się w pas kłaniają
Małpy na gitarze grają
Ambo tu, Ambo tam, Ambo tu i tam

2. Ambo Sambo doskonale znam go
Węża się nie boi ani lwa
Dla swych dzikich, leśnych ulubieńców
zawsze coś pysznego w dłoni ma.

Ref.: Strusie…

Wiersz „Kefir w Kairze” M. Rusinek

Bez względu na to, ile masz lat,
już czas, by zacząć zwiedzać świat.
Na podróż nie masz forsy? Czasu?
Wystarczy spojrzeć do atlasu
albo zakręcić raz globusem,
a wtedy pomkniesz jednym susem
do Azji albo do Afryki
– nie martwiąc się upałem dzikim.
Umówmy się, że na trzy-cztery
skoczysz do którejś z dwóch Ameryk.
Przebiegniesz truchtem Europę,
w Australii też postawisz stopę……

Aktualności z życia grupy:

Czerwcowe urodzinki

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Majowe urodzinki

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Poznajemy Polskę

Pszczółki podczas zajęć o Polsce poznały legendy o nadwiślanych miastach, zapoznały się z ich herbami oraz dobierały wyrazy do obrazka. Dzieci zaprogramowały GeniBota w taki sposób, żeby przemieścił się z miasta do miasta z zachowaniem wskazanych w zadaniu warunków.

Kwietniowe urodzinki

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

22 kwietnia na całym świecie jest obchodzony Dzień Ziemi. Dzieci z gr. Pszczółki już od kilku dni przygotowywały się do tego święta. Uczyły się rozpoznawać i segregować śmieci, poznawały właściwe ekologiczne zachowania, wykonywały prace plastyczne „Leśne duszki-strażnicy czystego lasu” i „Ziemia w moich rękach”. Podsumowaniem tematyki była prezentacja multimedialna „Dzień Ziemi” oraz quiz sprawdzający wiedzę dzieci.

Kolorowe pisanki w genially

Realizując zadanie w projekcie Uczymy Dzieci Programować dzieci łączyły ze sobą cechy; barwa – wzór, a w kolejnym wzór i liczbę.

 

Eksperymenty z jajkiem

Dzieciaki uwielbiają eksperymentować. Poprzez własne doświadczenia uczą się szybciej i trwalej. Dziś przeprowadziliśmy serię eksperymentów z jajkami. Sprawdzaliśmy jak odróżnić jajko ugotowane do surowego, jak wygląda jajko w środku, czy jajko potrafi pływać i co stanie się z jajkiem gdy zamoczymy go w herbacie, kawie, coli i occie. Na koniec zajęć odbył się wyścig z jajkiem. A że liczyła się dobra zabawa wszystkie dzieci zajęły I miejsce. W tym dniu odbyły się jeszcze jedne poszukiwania, tym razem wielkanocnego zajączka. Dzieci szukały go na terenie przedszkolnym i w sali. Oczywiście z sukcesem!

Dzień Czekolady w Pszczółkach

12 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czekolady. Dzieci w znakomitych humorach od rana czekały na czekoladowe niespodzianki. Najpierw dowiedziały się jak powstaje ich ulubiony przysmak, następnie miały okazję do rozpoznawania i degustacji różnych rodzajów czekolad: mlecznej, gorzkiej i białej. Nie zabrakło również tańca z piosenką „Czekolada”. Na koniec zajęć każde dziecko wykonało „Jajko z niespodzianką”. Dodatkowym przyjemnym punktem były zabawy logopedyczne. Ten słodki dzień z pewnością bardzo przypadł dzieciom do gustu.
Rejs Naszych marynarzy dobiegł końca. Po drodze czekało na Nich wiele przygód, musieli sprawdzić swoją tężyznę fizyczna pokonując ,,piracki tor przeszkód”. Prowadzili obserwacje badawcze ,,Czy zwierzęta rosną w wodzie?,, a także skonstruowali makietę mórz i oceanów. Na koniec czekała na nich zakodowana droga do skarbu.

Ahoj Piraci!!!

Pszczółki cały tydzień zmagały się z pirackimi zadaniami. Codziennie otrzymują list w butelce ze szczegółowo określonymi zadaniami. Mali Piraci dzielnie wykonywali zadania: pływanie na łódce połączone z łowieniem ryb, określanie położenia ryby w stawie, a także prowadzenie ryby zgodnie ze wskazanym kodem. Każdy Kamrat złożył łódkę z papieru i dowiedział się jak wygląda sztorm na morzu. Jeszcze wiele morskich przygód przed Nami. Ahoj przygodo!!!

Marcowe urodzinki dzieci

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Morskie opowieści

Do naszej sali dopłynął statek piracki. Kapitan Małż przesłał list w butelce. Dzielne Pszczółki ruszają w nadmorska przygodę w poszukiwaniu ukrytego skarbu.

Zabawa kulinarna "Owocowy koktajl"

Z myślą o witaminkach dzieci z grupy III wraz z Paniami przygotowały zdrowe koktajle owocowe z jabłek, kiwi, bananów i pomarańczy. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu – blenderem. Pod nadzorem Pani dzieci obierały i wrzucały owoce do blendera i mogły patrzeć jak powstaje koktajl. Na koniec wszystkich czekała degustacja. Koktajle były pyszne.

DANCE MA SENS

 Podczas kolejnego dnia rozmów o zdrowiu przekonaliśmy się, że ważną rolę odgrywa także sport! Taniec, bieganie, skakanie, spacerowanie, granie w piłkę czy wspinanie się po drabinkach to wszystko jest aktywność fizyczna, która jest potrzebna, a nawet niezbędna dla naszego zdrowia. Dlatego pszczółki aktywnie brały udział w zajęciach taneczno- ruchowych Dance ma Sens!

Gra w loteryjkę

W naszym przedszkolu od kilku już lat bawimy się z dziećmi w poznawanie liter za pomocą Odimiennej metody czytania I. Majchrzak. W metodzie tej słowem otwierającym świat pisma jest imię dziecka. Podczas zabaw, dzieci ćwiczą rozpoznawanie i odnajdywanie swoich imion wśród innych, a potem rozpoznawanie imion kolegów. Kolejnym etapem jest poznawanie kolejnych liter alfabetu połączone z grą w loteryjkę. Dzieci z grupy Pszczółek w tym tygodniu bawiły się z literą T,t. Było szukanie właściciela wizytówki, układanie litery z własnych dłoni i ciała, zaznaczanie poznanych już liter w swoich wizytówkach (gra w loteryjkę), zabawy ruchowe w turlanie, tupanie, trąbienie, toczenie i oczywiście taniec. Na koniec zajęć każde dziecko ozdabiało literę T wydzieranką z kolorowego papieru.

Jestem malarzem

Podczas zabaw sensoplastycznych dzieci malowały na mleku. Ależ to były emocje! Zabawa spodobała się Pszczółkom tym bardziej, że nie było dwóch identycznych prac.

Jestem rzeźbiarzem

Nadszedł czas, gdy wszystkie dzieci zamieniły się w rzezbiarza. Pszczółki razem z Panią przygotowały masę solną, z której powstały piękne rzeźby. Na koniec pokonując wyboistą drogę dotarły do muzeum, gdzie mogły dotknąć prawdziwych rzeźb.

Lutowe urodzinki dzieci

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

W karnawale

Podczas tygodnia zabaw karnawałowych Pszczółki poznały tradycyjne zabawy karnawałowe, a także dowiedziały się jak obchodzony jest karnawał w innych krajach. Zabawa w kąciku karnawałowym trwała cały tydzień.

Mroźna kraina

Dzieci podczas realizacji zajęć z tematyki „Mroźne krainy,, zapoznały się z położeniem Antarktydy i Arktyki na globusie. Miały możliwość eksperymentowania z lodem oraz sztucznym śniegiem, dowiedziały się które że zwierząt zwierząt zamieszkujących Antarktydę wykluwają się z jaja. Z wielkim zaangażowaniem i dokładnością wykonywały pracę plastyczne.

Kodowanie z GeniBotem

Pszczółki podczas zajęć o tematyce,, Arktyka i Antarktyda,, miały możliwość z buforowania z niebieskich kubełkowe igloo. Każde dziecko zaprogramowało robota w taki sposób aby przewiózł kostkę lodu do odpowiedniego igloo. Przedszkolaki poprawnie oszacowały odległość jaka musiał pokonać GeniBot, w sposób prawidłowy zaprogramowały robota. Skupienie i radość towarzyszyły dzieciom podczas zajęć.

Zimowe zabawy na śniegu

Grudniowe urodzinki dzieci

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Jesienne muzykowanie

Jesień to pora roku pełna muzyki: szum wiatru, szelest liści , deszczu grającego na dachach i w rynnach. Dzieci z grupy III wykorzystały ten czas na grę na instrumentach oraz malowanie farbami przy jesiennych melodiach.

Listopadowe urodzinki dzieci

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Kodowane zadania Pszczółek

Dzieci z naszej grupy podczas zajęć rozwiązywany zadania z elementami kodowania przy użyciu tablicy interaktywnej. Zadaniem przedszkolaków było uporządkowanie tabeli grafikami, aby połączyć dwie cechy kształt i wielkość. Pszczółki rewelacyjnie poradziły sobie także z układaniem kropelkowego rytmu. Na koniec za pomocą symboli graficznych stworzyli program offline, pomagając kropelce dotrzeć do kałuży.

"Piękna Nasza Polska Cała"

W tym roku szkolnym nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do realizacji projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, a działania projektowe są okazją, by budzić wśród najmłodszych poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem. W ramach realizacji projektu dzieci z grupy Pszczółek wykonały kotyliony narodowe, flagi Polski a także herb i flagę Bydgoszczy.

Wyjście do miejsca pamięci.

03.11.2021 przedszkolaki wraz z Paniami odwiedziły pobliskie miejsce pamięci ofiar. Pszczółki w ciszy i zadumie słuchały opowieści na temat przeszłości Naszej Ojczyzny. Dzieci postawiły znicze na pomnikach poległych.

Październikowe urodzinki dzieci

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Zajęcia otwarte dla rodziców

Dzieci podczas realizacji tematu kompleksowego „Jak dobrze być razem” realizowały także założenia Międzynarodowego projektu Emocja. Pszczółki wraz z Paniami stworzyły termometr uczyć, na którym zaznaczają co czują przed, a także po zajęciach. Przedszkolaki poznały sposoby radzenia sobie z gniewem – stworzyliśmy,, butelkę złości,, , dzięki której możemy odreagować negatywne emocje, a także na poprawę złego humoru przygotowały,, rękawice uśmiechu, która po na pompowaniu pozytywnie nastraja dzieci.

Teatrzyk sylwet pt. "Samo zdrowie"

Dzieci z grupy pszczółek obejrzały teatrzyk sylwet pt. „Samo zdrowie,,. Dowiedziały się że najwięcej witamin można znaleźć w warzywach. Przedszkolaki z chęcią samodzielnie odegrały przedstawienie, dzięki któremu utrwaliły poznane wiadomości.

Wrześniowe urodzinki dzieci

Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka,
humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

Gra planszowa

23 września, podczas zajęć matematycznych dzieci z grupy Pszczółek konstruowały swoją grę planszową „Wyścigi samochodowe”. Przy pomocy nauczyciela dzieci wytyczyły trasę wyścigu, wyznaczyły zadania dla kierowców, wybrały pojazdy. Podczas gry dzieci rzucały naprzemiennie kostką, liczyły kropki, przesuwały pionki (samochody) na planszy sprawdzając czy inni się nie pomylili. Gra dostarczyła dzieciom wiele radości i emocji.

Wycieczka na skrzyżowanie

W ramach realizacji tematyki „Bezpieczny przedszkolak” 17.09 wybraliśmy się na wycieczkę na skrzyżowanie. Dzieci obserwowały z uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, rozpoznawały znaki drogowe ale przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu wyposażonych w sygnalizację świetlną i na przejściu bez sygnalizacji. Kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, zwalniali przed przejściem i spokojnie, z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych. Podczas wycieczki „Pszczółki” zgodnie z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach ubrane były w kamizelki odblaskowe.

Witamy po wakacjach w grupie Pszczółek

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content