Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Inspiracją do zorganizowania tego święta stała się książka Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka”. Tego dnia nasze ubrania zdobiły różnokolorowe kropki i kropeczki. Dzięki obejrzeniu filmu edukacyjnego oraz wysłuchaniu opowiadania dzieci poznały główną bohaterkę – małą dziewczynkę o imieniu Vashti. W tym dniu podczas zabaw zorganizowanych w grupach powstawały wielkie kropkowane dzieła plastyczne, które można podziwiać w przedszkolnym holu. Maluchy uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz muzycznych, których oczywiście motywem przewodnim była kropka. Przebywając na świeżym powietrzu dzieci, ozdobiły taras przedszkola kolorowymi kropeczkami.

Historia, którą dzieci miały okazję poznać tego dnia uświadomiła im, że w każdym z nas drzemie głęboko ukryty talent, którego trzeba dokładnie poszukać i każdy z nas jest inny, a przede wszystkim wyjątkowy!