WITAMY W GRUPIE SÓWEK

Wychowawcy:

mgr Lucyna Klimek

mgr Agnieszka Świgońska

pomoc nauczyciela: Karolina Sperkowska

Realizowany temat:

A deszcz pada i pada

Co ułatwia pracę w domu

Piosenka i wiersz:

Piosenka „Kłótnia kaloszy”

  1. Pada z nieba deszcz, zimny deszcz.
Wieje z nieba wiatr, zimny wiatr.
A moje kalosze po wodzie chlapu-chlap!
A moje kalosze po błocie ciapu-ciap!

Ref.: Kap, kap, kap, kap, kap, kap!
Ciapu-ciapu, ciap!

2. Aż jednego dnia kalosz siadł,
a z kaloszem też jego brat.
I postanowili, że pójdą sobie w świat.
I postanowili, że pójdą sobie w świat.

Ref.: Kap, kap, kap, kap, kap, kap! Ciapu-ciapu, ciap!

3. Jeden kalosz chciał w sklepie stać,
drugi kalosz chciał w piłkę grać.
Niech ktoś ich pogodzi, bo zaraz pójdę spać!
Niech ktoś ich pogodzi, bo zaraz pójdę spać!

Wiersz „Deszczowa pogoda” Bożena Forma

Kiedy na dworze ciągle deszcz pada
to pelerynę każdy zakłada.
Pod parasolem głowę swą chowa,
wzdycha, ach jaka brzydka pogoda.
Pędzi po niebie chmura za chmurą,
chłodno i mokro, ciemno, ponuro.
Jesień jest smutna wiatr głośno śpiewa,
z wiatrem śpiewają liście i drzewa.

Aktualności z życia grupy:

Dzień gier planszowych

Przedszkolaki tego dnia poznały różnego typu gry planszowe m.in. losowe, kooperacyjne, Memory. Samodzielnie stworzyły grę typu ściganka. Zabawy z wykorzystaniem gier planszowych kształtują postawy koleżeńskie, uczą opanowania i cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry. Zachęcamy do wspólnego tworzenia gier w domach😁

Kuchcikowo - Gofry

W środę z sali Sówek unosiły się smakowite zapachy. Tym razem mali kucharze zapoznali się z przepisem na pyszne gofry. Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je kolejno do miski. Potem przy pomocy miksera ucierały ciasto i ubijały białka. Kiedy wszystko było gotowe, nadszedł czas pieczenia. Gofry wyszły znakomite! Było słodko, smacznie i nawet nasze niejadki rozkoszowały się smakiem przygotowanych gofrów.

 

Popołudniowe aktywności w grupie Sówki. Przedszkolaki za pomocą kodowania ćwiczą orientację przestrzenna, utrwalają poznane cyfry, a także rozwiązują zadania matematyczne.

Zabawy z figurami geometrycznymi

Listopadowe urodzinki!

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

Sówki zapaliły znicze na znak pamięci o tych co oddali za życie za Ojczyznę

Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu

26.10 Sówki pojechały na wycieczkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu. To niesamowite muzeum, prezentujące eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historię produkcji i używania mydła znajduje się w naszym mieście przy ul. Długiej. Wizyta w muzeum rozpoczęła się od warsztatów robienia mydła-każde dziecko miało okazję własnoręcznie wykonać swoje mydło wybierając jego kształt, kolor, zapach i dodatki dekoracyjne. Później dzieci wraz z przewodnikiem poznawały historię dbania o czystość i higienę na przestrzeni dziejów.

Poniedziałkowa gimnastyka

Mój dom, moja rodzina- zajęcia plastyczne

Październikowe urodzinki!

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

Jesiennie, sportowo, kolorowo.

Korzystając z Pięknej jesiennej pogody Sówki uczestniczyły w zabawach sportowych z darami natury na terenie. Realizując program ,,Kreatywna Matematyka,, przedszkolaki stworzyły jesienna mandale z przyniesionych darów jesieni.

Zajęcia w klubie sportowym Chemik

Wiewiórki robią zapasy.

Przedszkolaki obejrzały teatrzyko,, Wiewiórce Nobo,, dowiedziały się dlaczego warto jest się dzielić z innymi. Następnie same zbierały zapasy do swoich dziupli, przeliczały i sprawdzały kto ma najwięcej, a kto najmniej. Na koniec zajęć sami stworzyli ilustracje do opowiadania.

Przygotowania zwierząt do zimy.

 Jesień jest pracowitym czasem dla zwierząt. Jedne zbierają zapasy, inne szykują się do snu zimowego, a kolejne odlatują do ciepłych krajów. Sówki na zajęciach dowiedziały się w które zwierzęta szykują posłanie do spania, a które gromadzą zapasy. Przebyły także zakodowaną drogę zbierając pożywienie odpowiadające wybranemu przez siebie zwierzęciu.

Zajęcia sportowe w Klubie Sportowym Chemik​

Wycieczka do Centrum Zabaw i Edukacji "Złoty Smoczek"

29 września Sówki pojechały na wycieczkę do Centrum Zabaw i Edukacji „Złoty Smoczek”. Najpierw odbyły się zajęcia sportowe w Akademii Wojowników „Złoty Smok” pod kierunkiem trenera Michała Grabarka. Później dzieci skorzystały z sali zabaw: zjeżdżalni, basenu z kulkami, trampoliny, z której można było wskoczyć do basenu z gąbkami, statku pirackiego, klocków i lin. Podczas zabaw dzieciom towarzyszył Smok, który dodatkowo tańczył z nimi i puszczał bańki mydlane. Z pewnością dzieci zapamiętają tę wycieczkę na długo.

W poszukiwaniu darów jesieni

25 września, korzystając z pięknej, słonecznej pogody Sówki wybrały się do lasu w poszukiwaniu jesiennych darów przyrody. Las zachwycił nas ciszą, spokojem, śpiewem ptaków i obdarował nas pięknymi szyszkami, żołędziami i kolorowymi liśćmi, z których stworzyliśmy nasz jesienny kącik przyrody.

 

Nasze zmysły!

Sówki poznały 5 zmysłów jakie posiada człowiek. Uczestniczyły w zabawach badawczych rozwijających wszystkie zmysły. Dowiedziały się dlaczego warto o nie dbać.

Zabawy matematyczne

W pierwszych tygodniach września dzieci przeliczaly, tworzyły zbiory, porównywaly gdzie jest wiecej, a gdzie mniej.

Poznajemy się!

Pierwszego dnia w przedszkolu zajęcia upłynęły nam na zabawach integracyjnych, dzieci chętnie włączyły się we wszystki aktywności i z radością poznawala nowych kolegów i koleżanki!

Witamy po wakacjach!

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content