WITAMY W GRUPIE SÓWEK

Wychowawcy:

mgr Lucyna Klimek

mgr Agnieszka Świgońska

pomoc nauczyciela: Karolina Sperkowska

Realizowany temat:

Piosenka i wiersz:

Piosenka

Wiersz

Aktualności z życia grupy:

Urodzinki czerwiec, lipiec, sierpień

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

 

Majowe urodzinki

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

 

Kuchcikowo - Sałatka na piknik z rodzicami

Poznajemy dinozaury

Zabawy dydaktyczne na tablicy multimedialnej

Z wizytą w szkole podstawowej

Sówki w bibliotece

śniadanie wielkanocne

Kuchcikowo Pascha wielkanocna

Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych w ramach projektu „Kuchcikowo” Sówki zrobiły paschę. Dzieci na początek zamoczyły suszone owoce, które potem drobno pokroiły. Twaróg został wymieszany z masłem, cukrem pudrem, cukrem waniliowym i śmietaną. Na koniec dzieci dodały pokrojone owoce i wspólnie z nauczycielem przełożyły paschę do sitka wyłożonego gazą. Pascha powędrowała do lodówki i została zjedzona przez dzieci podczas śniadania wielkanocnego.

Marcowe urodzinki

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

Zakładamy swój ogródek

Wiosenne aktywności

Zakodowany garnek z marcową pogodą

Wiosenny spacer ,,W poszukiwaniu oznak wiosny,,

W marcu jak w garncu

Popołudniowe zabawy w kąciku badacza

Zabawy dydaktyczne "Ptaki zimą"

Wigilia

Grudniowe urodzinki!

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

Sówki i poznawanie znaków >, <, =

Zimowe szaleństwo

Dzień gier planszowych

Przedszkolaki tego dnia poznały różnego typu gry planszowe m.in. losowe, kooperacyjne, Memory. Samodzielnie stworzyły grę typu ściganka. Zabawy z wykorzystaniem gier planszowych kształtują postawy koleżeńskie, uczą opanowania i cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry. Zachęcamy do wspólnego tworzenia gier w domach😁

Kuchcikowo - Gofry

W środę z sali Sówek unosiły się smakowite zapachy. Tym razem mali kucharze zapoznali się z przepisem na pyszne gofry. Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je kolejno do miski. Potem przy pomocy miksera ucierały ciasto i ubijały białka. Kiedy wszystko było gotowe, nadszedł czas pieczenia. Gofry wyszły znakomite! Było słodko, smacznie i nawet nasze niejadki rozkoszowały się smakiem przygotowanych gofrów.

 

Popołudniowe aktywności w grupie Sówki. Przedszkolaki za pomocą kodowania ćwiczą orientację przestrzenna, utrwalają poznane cyfry, a także rozwiązują zadania matematyczne.

Zabawy z figurami geometrycznymi

Listopadowe urodzinki!

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

Sówki zapaliły znicze na znak pamięci o tych co oddali za życie za Ojczyznę

Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu

26.10 Sówki pojechały na wycieczkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu. To niesamowite muzeum, prezentujące eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historię produkcji i używania mydła znajduje się w naszym mieście przy ul. Długiej. Wizyta w muzeum rozpoczęła się od warsztatów robienia mydła-każde dziecko miało okazję własnoręcznie wykonać swoje mydło wybierając jego kształt, kolor, zapach i dodatki dekoracyjne. Później dzieci wraz z przewodnikiem poznawały historię dbania o czystość i higienę na przestrzeni dziejów.

Poniedziałkowa gimnastyka

Mój dom, moja rodzina- zajęcia plastyczne

Październikowe urodzinki!

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!

 

Jesiennie, sportowo, kolorowo.

Korzystając z Pięknej jesiennej pogody Sówki uczestniczyły w zabawach sportowych z darami natury na terenie. Realizując program ,,Kreatywna Matematyka,, przedszkolaki stworzyły jesienna mandale z przyniesionych darów jesieni.

Zajęcia w klubie sportowym Chemik

Wiewiórki robią zapasy.

Przedszkolaki obejrzały teatrzyko,, Wiewiórce Nobo,, dowiedziały się dlaczego warto jest się dzielić z innymi. Następnie same zbierały zapasy do swoich dziupli, przeliczały i sprawdzały kto ma najwięcej, a kto najmniej. Na koniec zajęć sami stworzyli ilustracje do opowiadania.

Przygotowania zwierząt do zimy.

 Jesień jest pracowitym czasem dla zwierząt. Jedne zbierają zapasy, inne szykują się do snu zimowego, a kolejne odlatują do ciepłych krajów. Sówki na zajęciach dowiedziały się w które zwierzęta szykują posłanie do spania, a które gromadzą zapasy. Przebyły także zakodowaną drogę zbierając pożywienie odpowiadające wybranemu przez siebie zwierzęciu.

Zajęcia sportowe w Klubie Sportowym Chemik​

Wycieczka do Centrum Zabaw i Edukacji "Złoty Smoczek"

29 września Sówki pojechały na wycieczkę do Centrum Zabaw i Edukacji „Złoty Smoczek”. Najpierw odbyły się zajęcia sportowe w Akademii Wojowników „Złoty Smok” pod kierunkiem trenera Michała Grabarka. Później dzieci skorzystały z sali zabaw: zjeżdżalni, basenu z kulkami, trampoliny, z której można było wskoczyć do basenu z gąbkami, statku pirackiego, klocków i lin. Podczas zabaw dzieciom towarzyszył Smok, który dodatkowo tańczył z nimi i puszczał bańki mydlane. Z pewnością dzieci zapamiętają tę wycieczkę na długo.

W poszukiwaniu darów jesieni

25 września, korzystając z pięknej, słonecznej pogody Sówki wybrały się do lasu w poszukiwaniu jesiennych darów przyrody. Las zachwycił nas ciszą, spokojem, śpiewem ptaków i obdarował nas pięknymi szyszkami, żołędziami i kolorowymi liśćmi, z których stworzyliśmy nasz jesienny kącik przyrody.

 

Nasze zmysły!

Sówki poznały 5 zmysłów jakie posiada człowiek. Uczestniczyły w zabawach badawczych rozwijających wszystkie zmysły. Dowiedziały się dlaczego warto o nie dbać.

Zabawy matematyczne

W pierwszych tygodniach września dzieci przeliczaly, tworzyły zbiory, porównywaly gdzie jest wiecej, a gdzie mniej.

Poznajemy się!

Pierwszego dnia w przedszkolu zajęcia upłynęły nam na zabawach integracyjnych, dzieci chętnie włączyły się we wszystki aktywności i z radością poznawala nowych kolegów i koleżanki!

Witamy po wakacjach!

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content