Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzone jest 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Dzieci z grupy Pszczółek, Zajączków i Żabek wcieliły się w tym dniu w rolę aktorów i zaprezentowały przed zgromadzoną publicznością przedstawienie pod tytułem „Lekcja patriotyzmu”. Mali aktorzy wcielili się w role narratorów, Polski, żołnierzy, zaborców oraz naczelnika polskiego państwa Józefa Piłsudskiego. Fabuła przedstawienia opowiada o rozdzieleniu Polski przez zaborców oraz o wielkim cierpieniu państwa polskiego. Na szczęście pojawia się wielki wódz i naczelnik państwa Polskiego Józef Piłsudski, który prowadzi Polskę ku wolności.

Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne odśpiewując piosenkę pt. „Wielkie święto”, w której zawarte są tak ważne słowa Jedenastego listopada uczcić wielkie święto nam wypada, Polska znów stworzyła jedność, odzyskała niepodległość. Nasze przedszkole godnie uczciło ten dzień upamiętniając odzyskanie niepodległości i przekazując dzieciom ważne patriotyczne wartości.

Zakończeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie Hymnu Polskiego.