Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

W związku z tym, 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. We wszystkich grupach wiekowych zostały podjęte różnorodne działania. Przedszkolaki oglądały, film pt. „Moje prawa”, poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw. Przedszkolaki korzystając ze swojego prawa do zabawy i ruchu pokonywały tor przeszkód specjalnie przygotowany na ten dzień. Poprzez wyżej wspomniane działania dzieci poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich.