Przedstawienie teatralne

7 września odbył się w naszym przedszkolu pierwszy, w tym roku spektakl teatralny. Dzieciom zaprezentował się Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza, z przedstawieniem „Kłamstwa Kozy”. Sierotka Paulinka szukając pracy trafiła do domu gospodyni, gdzie miała zaopiekować się podstępną Kozą. Kozucha okłamała gospodynię i dziewczyna musiała szukać nowej pracy. Ale oszustwo szybko wyszło na jaw dzięki kotu Mruczkowi i psu Huczkowi i sama Koza została też wypędzona. W lesie szybko zajęła dom lisa. Ten zrozpaczony poprosił o pomoc leśnych przyjaciół: wilka, niedźwiedzia i jeża, dzięki którym odzyskał dom. Do pomocy przyłączyła się również Paulinka. Spektakl w sposób humorystyczny pokazał, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci.