Wycieczka dzieci z grupy Żabki i Sówki do Młyna Wiedzy w Toruniu

W ostatnią środę stycznia dzieci z grup „Żabki” i „Sówki” udały się na wycieczkę autokarową do Młyna Wiedzy w Toruniu. Podczas pobytu w tym centrum nauki dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących emocji. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały różne emocje, przedstawiały je za pomocą mimiki i ruchów ciała oraz wskazywały odpowiednie emocje na przestrzennej instalacji. Następnie dzieci udały się na „multimedialną ścieżkę strachu”, gdzie miały okazję zmierzyć się z różnymi sytuacjami wywołującymi lęk np. przejście nad przepaścią czy przejście po skałach z pająkami. Największą radość Sówkom I Żabkom sprawiło zadanie konstrukcyjne. Dzieci w swoich zespołach musiały zbudować wybrane toruńskie budynki zgodnie z przedstawionym planem. Dzięki współpracy i zaangażowaniu dzieci, powstały wspaniałe konstrukcje. Wycieczka wywołała w przedszkolakach wiele pozytywnych emocji i pozostanie na długo w ich pamięci.